Карпатський Гірський Міжнародний Кінофестиваль (CMIFF)

Карпатський Гірський Міжнародний Кінофестиваль (CMIFF) – це свято кіно і відеоконтенту про гори. Професійний майданчик, де зустрічаються кінематографісти з усього світу. Унікальна фестивальна атмосфера для натхнення шанувальників гір та всього що з ними пов’язано!

Кінофестиваль заснований у 2020 році Олександром Мерявчиком, Вячеславом Єгоровим та Дмитром Грешком, щоб привернути увагу кіноіндустрії до Закарпаття та відродити кіновиробництво в регіоні і популяризувати гірський край. Місія «Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю»: привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати Закарпаття, яке має неймовірний потенціал для кіновиробництва. В рамках заходу цьогоріч було продемонстровано 25 фільмів у конкурсних та позаконкурсних програмах. Відбулась панельна дискусія «Закарпаття. Чи буде кіно?». Лекції прочитали чеський режисер Мартін Пав (Як створити успішний документальний фільм), продюсер Геннадій Кофман (Документальне кіно від А до Я), Ганна Кузьо (Надихатися пралісом: збереження найстаріших Карпатських лісів), фотограф Олексій Марусик, продсерка Валерія Сочивець (Виробництво фільму від А до Я), режисерка анімаційного кіно Світлана Магда (Анімація в кіно).

Приз журі за найкращий фільм документального повнометражного конкурсу фестивалю отримала стрічка Вовки на кордонах режисера Мартіна Пав (Wolves at the Borders, Чехія, 2020 рік). Спеціальну відзнаку журі отримала документальна картина Ганни Ярошевич «Май далеко — май добре» (Україна, 2020 рік). Другою нагородою фільму за вечір став приз глядацьких симпатій! Переможця обирали виключно глядачі, голосуючі за QR-кодом за фільм, який зачепив їх найбільше.

Приз за найкращий документальний короткометражний фільм отримала стрічка «Стійкість»(Resilience) режисера Андреса Бронніманна (Коста-Ріка, 2021 рік). Тож подарунки вирушать до Латинської Америки! «За мужність розповісти глибоко особисту історію та неймовірну стійкість і любов до життя», — зазначив член журі Микола Базаркін.